Dubrovnik Metković Nogomet Opuzen Ploče Sport Vijesti

Gusar i ONK do pobjede, Maestral uzeo bod Orebiću

Ivan Kordić je nastavio svoj niz. Opet je postigao pogodak kojim je Orebić poveo u Krvavcu protiv Maestrala u 79. minuti, ali sedam minuta poslije domaćin je izjednačio. Pogrešku obrane lidera iskoristio je Dario Barbir te pogodio za konačnih 1:1. Orebić je i dalje bez poraza – šest pobjeda i dva remija. Prvi remi upisao je u 2. kolu protiv Hajduka 1932. u Vela Luci. Također je bilo 1:1. Nakon toga ostvario je pet pobjeda u nizu, ali ne i šestu.

Teren do Limana, u obližnjem Kominu, Gusar na svojoj Pržini nije imao milosti prema ŠD Smokvica te je smanjio zaostatak za Orebićem sa šest na četiri boda. Pet puta su ‘žuti’ tresli mrežu. Drago Jelavić u 8. i 40., Frane Jerković u 9. i 83. te Andrija Bebić u 85. minuti.

Žrnovo šest kola nije znalo za poraz, a nakon što je u 7. kolu izgubilo derbi u Orebiću, sad je upisalo novu nulu, i to kod kuće. ONK Metković je odnio kući sva tri boda. Jedan pogodak je odlučio, a postigao ga je Josip Plečaš u 26. minuti.

Croatija je kod kuće nadigrala Župu dubrovačku sa 4:0. U svakom poluvremenu je u razmaku od četiri minute tresla po dva puta mrežu gostiju. Prvo je pogodio Maro Kalauz u 39. minuti, a četiri minute poslije za 2:0 Domagoj Ljubišić, a u nastavku, prvo u 60. minuti za 3:0 Josip Zadro, a četiri minute poslije Mario Runje.

ONK Metković i Croatija zaostaju za Orebićem šest bodova, ali imaju utakmicu manje. ONK Metković je u tom zaostatku domaćin sastavu iz Gabrila.

Na Gnjilama je bio super zanimljivo. Sokol – Konavljanin 2:2. Gosti su dobili prvo poluvrijeme pogotkom Davorina Krešića u 12. minuti. U nastavku preokret. Sokol je izjednačio u 57. minuti pogotkom Matea Miladina, koji u nastavku ušao u igru, a poveo iz kaznenog udarca u 66. minuti kojeg je realizirao Antonio Lipotić. Tri minute prije kraja Božo Krilanović je strijelac za konačnih 2:2. Konavljanin je i dalje jedina momčad bez pobjede (tri remija i pet poraza).

SEMAFOR 8. kolo
Nedjelja, 10. studenog, Gabrili
: Croatia – Župa dubrovačka 4:0, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković 0:1, Krvavac: Maestral – Orebić 1:1, Komin: Gusar – ŠD Smokvica 5:0, Gruda: Sokol – Konavljanin 2:2, utorak, 12. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven.

Poredak

1. Orebić 20 bodova (19:10), 2. Gusar 16 bodova (26:9), 3. Croatia (utakmica mnaje) 14 bodova (16:7), 4. ONK Metković (utakmica manje) 14 bodova (13:6), 5. Žrnovo 12 bodova (13:10), 6. Sokol 12 bodova (11:12), 7. Maestral 9 bodova (16:17), 8. Hajduk 1932. (utakmica manje) 7 bodova (10:14), 9. Župa dubrovačka 7 bodova (7:11), 10. Slaven (utakmica manje) 5 bodova (7:11), 11. ŠD Smokvica 4 boda (7:27), 12. Konavljanin 3 boda (7:18).

9. KOLO
Nedjelja, 17. studenog, Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932., Smokvica: ŠD Smokvica – Sokol, Orebić: Orebić – Gusar, Metković: ONK Metković – Maestral, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo, Gruda: Slaven – Croatia.

Piše: T.Vlašić