Metković Nogomet Opuzen Ploče Sport Vijesti

Neretva pobjedom, a Jadran i Neretvanac porazima zaključili sezonu

Završeno je još jedno izdanje 3.HNL jug. NK Neretva jedina je od neretvanskih klubova pobjedom u posljednjem, 30. kolu, završila sezonu. Naime, momčad Gorana Galova je s 3-0 slavila protiv Uskoka, dok je Neretvanac s 2-3 poražen od Kamena. Pločanski Jadran izgubio je sa 6-2 od RNK Split.

Iako bez pola momčadi, Neretva je dominirala tijekom svih 90 minuta protiv ekipe s Klisa. Već do poluvremena su Metkovci vodili s 2-0 nakon pogodaka Ajkunića i Babića. Glibo je u 80. minuti susreta zaključio s trećim i konačnim pogotkom.

Neretvanac se ispromašivao u posljednjoj utakmici gdje igrači opuzenskog sastava nikako nisu mogli “svladati” okvir gola. Promašaje su gosti iz Ivanbegovine maksimalno iskoristili i na kraju slavili s 2-3. Pogotke za Neretvanac postigli su B.Jelavić i Mašić.

Pločani nisu mogli protiv raspoloženog Drage Gabrića, inače najboljeg strijelca lige (25 golova), koji je hat-trickom ispratio igrače Jadrana na kraju sezone. Na kraju je završilo sa 6-2 za Splićane, a golove za Jadran postigli su Musulin i Kalfić.