Metković Ostali sportovi Sport

Nova berba medalja za karataše

Danas su predstavni Karate kluba Metković nastupili na tradiconalnom međunarodnom klupskom turniru, KUP JADRANA, koji je prvi put organiziran davne 1968.g.

Na ovom turniru nastupila su 42 kluba iz 3 države, sa 507 natjecatelja.

Karate klub Metković nastupio je s 18 natjecatelja u borbama, u uzrastima od mlađih učenika do juniora. Pod vodstvom trenera Dina Žderića osvojili su ukupno 9 medalja, od čega 3 zlatne, 3 srebrene i 3 brončane medalje.

ANJA POKRAJAC , učenice – 32 kg.

U repasažnim borbama izgubili su za treća mjesta i plasirali se na 5 mjesta, Mirko Matić, Katja Jerković, Bruno Jurković, Laura Ćulum i Karla Pezić.

Nastupili su još Josip Obradović, Duje Žderić, Nera Grljušić i Laura Bebić.

Pored kluba i roditelja, sponzor ovog natjecanja bila je i Športska zajednica grada Metkovića.

Pred mlađim uzrastima idući vikend je Prvo kolo Dalmatinske lige u Pločama, nakon čega dvanaest boraca KK.Metković odlazi 13 i 14.04.2019.g. na Prvenstvo Države za mlađe uzraste u Ivankovo pored Vinkovaca.